Czy widziałeś video 360

Czy widziałeś video 360?

Wideo 360 stopni to nowoczesna, oryginalna oraz zaskakująca forma prezentacji filmów i animacji w rzeczywistości wirtualnej. Technologia ta pozwala na projektowanie angażujących doświadczeń oraz interakcji użytkownika, dzięki czemu ma bardzo wiele zastosowań. Czym jest video 360 i jakie możliwości oferuje?

Czym jest wideo 360?

Film wideo 360 nazywane są również filmami sferycznymi lub filmami VR. W przeciwieństwie do tradycyjnych produkcji dwuwymiarowych, przedstawiają materiał nagrany w 360 stopniach. Pozwalają tym samym na śledzenie akcji otaczającej widza z każdej strony, a nie jedynie wykadrowanego wycinka obrazu. Do tworzenia filmów w 360 stopniach wykorzystywane są specjalistyczne kamery oraz odpowiednie oprogramowanie. Standard ten pozwala na zarejestrowanie pełnego obrazu sfery otaczającej obiektyw, co daje wrażenie niezwykłej immersji podczas oglądania. Prezentacja filmów 360 może odbywać się zarówno z poziomu specjalnych gogli VR, jak i zwykłego smartfona. W drugim przypadku materiał wyświetlany jest za pomocą budżetowego Google Cardboard, bądź też w formie przestrzennego klipu sterowanego manualnie. Wsparcie dla filmów 360 zapewnia obecnie większość platform oferujących udostępnianie wideo, m.in. YouTube, Vimeo czy Facebook.

Jakie zastosowania posiadają filmy 360 stopni?

Filmy sferyczne sprawdzają się jako niezwykle oryginalna forma prezentacji miejsc, produktów, usług oraz idei, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Wideo 360 pozwala na realistyczne, a zarazem atrakcyjne przedstawienie inwestycji architektonicznych przez sprzedawcę nieruchomości, obiektów turystycznych przez biuro podróży czy towarów oferowanych przez sklep e-commerce. Dzięki klipom VR przestawić można także symulacje medyczne, szczegółowe specyfikacje obiektów naukowych czy instruktażowe animacje przestrzenne. Filmy w 360 stopniach doskonale sprawdzają się w formie materiału promocyjnego, edukacyjnego lub informacyjnego – można publikować je bezpośrednio w sieci, bądź też prezentować na spotkaniach z, inwestorami, klientami lub słuchaczami.

Jakie unikalne rozwiązania oferuje wideo 360 stopni?

W porównaniu do klasycznych produkcji dwuwymiarowych, filmy 360 zapewniają znacznie większe możliwości prowadzenia filmowej narracji. Bohaterowie prezentacji mogą zwracać się bezpośrednio do widzów, dzięki czemu akcja jest bardziej angażująca. Oglądanie filmu w 360 stopniach pozwala też na lepsze przyswajanie dostarczanych informacji, co pozostaje nie bez znaczenia dla efektywności kampanii marketingowej, skuteczności sesji edukacyjnej, wiarygodności symulacji medycznej czy atrakcyjności prezentacji turystycznej. Aplikacje VR oferowane przez MojoApps to unikalne rozwiązanie dedykowane firmom, które nie boją się wykorzystywać nowoczesnych technologii. Rozwiązanie to stanowi niemałą atrakcję podczas praktycznie każdej publicznej prezentacji – wystarczy przedstawić gościom spektakularny film VR widziany z oczu użytkownika, aby zwrócić natychmiastową uwagę i zachęcić do zapoznania się z materiałem.

Polecamy serwis SzukamLapka.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij