Tworzenie strony internetowej – na co uważać przy zlecaniu realizacji strony www

Tworzenie strony internetowej – na co uważać przy zlecaniu realizacji strony www?

Potrzebujesz strony internetowej dla Twojej firmy? Zanim to zrobisz, przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, na co warto uważać zlecając realizację witryny. Nie pozwól na to, by strona WWW, którą otrzymasz, zawierała błędy. Zobacz, czego dopilnować, zlecając stworzenie witryny internetowej.

Komu zlecić wykonanie strony internetowej?

Na początek ważny aspekt – komu w ogóle zlecić przygotowanie strony internetowej? W sieci roi się od ogłoszeń osób, które podejmą się tego typu zadania. Jednak czy wybranie do tego pierwszej lepszej osoby to dobry pomysł? Zdecydowanie nie!

Tak jak i nie ma sensu decydowanie się na jak najtańszą czy jak najdroższą ofertę. Tak jak nie zawsze tanio znaczy źle, tak i kosztowna witryna niekoniecznie musi być idealna. Kluczowe jest to, by zlecić przygotowanie strony internetowej osobie/firmie z doświadczeniem. Choć freelancerzy często mają świetne pomysły, zwłaszcza graficy, zaleca się jednak, by witrynę przygotował zespół specjalistów. Rzadko kiedy jedna osoba jest świetnym programistą, grafikiem, copywriterem i ekspertem od UX.

Biorąc to pod uwagę, dobrze jest więc zlecić stworzenie strony internetowej profesjonalnej agencji, której pracownicy mają wiedzę i doświadczenie w marketingu internetowym. Dzięki temu witryna będzie nie tylko poprawna technicznie, atrakcyjna wizualnie, ale i zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarki, a także przyjazna użytkownikowi.

Stworzenie strony pod kątem SEO

Zlecając stworzenie witryny, warto dopilnować, by była ona zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek. Co to oznacza? Podczas tworzenia jej architektury nie można pominąć wszystkiego, co istotne przy indeksowaniu strony przez roboty wyszukiwarek. Ważne są tu kwestie kodu witryny, ale i właściwe rozmieszczenie zawartości oraz odpowiednie linkowanie pomiędzy zasobami.

Taka optymalizacja strony to ważny element przy zleceniu stworzenia serwisu www, ponieważ składa się na nią także szybkość ładowania się strony, na którą zwraca uwagę tak użytkownik sieci, jak i roboty wyszukiwarki. Witryna z filmami, animacjami i zdjęciami jest bardzo atrakcyjna wizualnie, jednak często po prostu przeładowana. W efekcie korzystanie z niej staje się uciążliwe.

Na koniec ważna kwestia, która również dotyczy optymalizacji – zlecając wykonanie strony nie można myśleć tylko w kategorii desktopu. Przecież dzisiaj coraz częściej zasoby Internetu przegląda się na urządzeniach mobilnych. Zlecając stworzenie strony WWW należy dopilnować, aby była odpowiednio zaprojektowana również w odniesieniu do smartfonów.
Na co jeszcze uważać przy zlecaniu realizacji strony WWW?

Jest kilka istotnych spraw, których trzeba dopilnować, gdy zleca się wykonanie strony internetowej, aby cieszyć się ciekawą, ale i bezpieczną witryną.

Po pierwsze, gdy wybierze się firmę, która ma ją przygotować, należy pamiętać, by poprosić o przesłanie wzoru umowy oraz wszelkich materiałów ofertowych. Dlaczego? Istotne są zwłaszcza autorskie prawa majątkowe. Dobrze, gdy klauzula o nich znajduje się w umowie. Jeśli z jakichś powodów nie da się wyegzekwować dokumentu, wówczas dobrze jest zarchiwizować wszelkie ustalenia mailowe, a telefoniczne – również potwierdzać przynajmniej w korespondencji przez e-mail. Taka umowa jest też ważna, gdy okazuje się, ze otrzymana strona odbiega znacząco od tej, jakiej wizja była roztaczana podczas dopinania ustaleń.

Po drugie, bardzo ważna jest kwestia hostingu i domeny. Należy upewnić się, że są w rękach firmy. Jak to rozumieć? Trzeba sprawdzić, czy w umowie z dostawcą w rejestrze WHOIS znajdują się dane właściciela strony, a nie osoby, która ją wykonała. Tylko w ten sposób można sobie zapewnić spokój. Ma się bowiem pełną kontrolę nad witryną.

Co więcej, sam hosting jako miejsce, w którym znajduje się strona WWW, powinien być niezawodny, szybki i oferować wiele innowacyjnych technologii, a także – o czym nie zawsze myślimy na początku – dysponować zespołem administratorów. Takich, na których pomoc można liczyć o każdej porze. Z kolei dobry serwer jest gwarancją wykorzystania w pełni potencjału nowej strony internetowej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij