Technologia RFID we współczesnym świecie

Technologia RFID we współczesnym świecie

Działalność przedsiębiorstw we współczesnym świecie w dużej mierze oparta jest na nowoczesnych technologiach. Wystarczy odwiedzić ogromne magazyny albo hale produkcyjne, gdzie w zasadzie praca rąk ludzkich jest już rzadkością. Technologia RFID bardzo ułatwia życie i pracę.

Przyjmowanie zwrotów na magazyn

Przyjmowanie zwrotów jest normalną codzienną czynnością w wielu firmach. To normalne, że część zamówień internetowych zostanie zwrócona. Szczególnie częste jest to na przykład przy odzieży. Ludzie nie do końca wiedzą jaki fason czy kolor wybrać i popełniają błędy w zamówieniach, a potem zwracają towar. Ktoś musi przyjąć go na magazyn.

Gdyby każdy pracownik chciał przyjmować towar i identyfikować go, a także umieszczać na swoim miejscu tylko na podstawie tego co odczyta samodzielnie na opakowaniu, to całość zajmowałaby mnóstwo czasu. Systemy i nowoczesne technologie, w tym technologia rfid z pewnością ułatwia ten proces i czyni całość zadań mniej wymagającą i czasochłonną.

Skanowanie podczas inwentaryzacji

Podczas inwentaryzacji wszystkie towary w sklepie muszą zostać dokładnie przeliczone. Dokładność pracowników jest tutaj niezwykle ważna. Często duże sieci handlowe zatrudniają osoby dorywczo, aby inwentaryzacja przebiegała szybko i sprawnie. Takie osoby często korzystają z różnych specjalnych czytników, aby czas procesu zdecydowanie się skrócił.

Stosowanie specjalnych narzędzi mających na celu pewne automatyzacje sprawia, że ludzie nie muszą robić wszystkiego sami, siłą własnych rąk. Zamiast liczenia towarów i zapisywania w zeszycie efektów, można przecież tylko przyłożyć urządzenie do towaru i czekać na odczyt.

Rejestracja czasu pracy

Każdy pracownik ma obowiązki wobec swojego pracodawcy. Jedno wywiązują się z nich bardzo sumiennie, inni mniej. Podstawowym obowiązkiem pracownika jest stawienie się w miejscu pracy wyznaczonym przez szefa. Rejestrowanie czasu pracy znacznie ułatwia firmie panowanie nad ludźmi i kwestiami organizacyjnymi. Wszelkie absencje muszą być przecież ewidencjonowane.

Odbijanie kart to bardzo popularna metoda na rejestrację obecności, w wielu zakładach pracy. Dzięki temu bez żadnego wysiłku szef ma wszystkie dane, kiedy pracownicy przyszli do pracy i kiedy opuścili zakład. Można także za pomocą kart meldować udanie się na przerwę i powrót z niej, a szef widzi, ile minut pracownika nie było na stanowisku. Ułatwia to potem osobom pracującym w dziale kadr i płac naliczanie wynagrodzeń i sporządzenie poprawnej listy płac. Jak więc widać, technologia świetnie pomaga z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij