Roboty zamiast ludzi

Roboty zamiast ludzi

Tworzymy nowe urządzenia, maszyny, roboty i przekonujemy się, że są one dla nas coraz bardziej praktyczne. Wyręczają nas w wielu prostych, a nawet skomplikowanych zadaniach. Gdyby jednak spojrzeć na to z drugiej strony, to widzimy, że zastępują one często pracę wielu ludzi. Przez to pewne zakłady pracy decydują się na wykorzystanie tej technologii, ponieważ jest dla nich bardziej oszczędna.

W konsekwencji zwalniają kilku, a nawet kilkuset pracowników. Możliwe, że i my znaleźliśmy się w takiej sytuacji, kiedy to pewne maszyny zastąpiły naszą pracę. Na pewno nie czuliśmy się z tym dobrze. Ale, jak powinniśmy reagować na taki postęp?

Akceptujemy nową technologię

akceptujemy nową technologię

O wiele lepiej dla nas, jeśli zaakceptujemy taki rozwój technologii IT i wielu innych. Dzięki temu skupimy się na zakresie możliwości, które dostarczają. I postaramy się odpowiedzieć sobie na pytanie, jak możemy ją również wykorzystać w swoim życiu osobistym czy biznesowym. A innym razem staje się to dla nas zachętą do tego, aby zostać inżynierem takich robotów, programistą wielu aplikacji i programów. Aktualnie można przekonać się, że właśnie na takich fachowców pojawia się wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy. Gdy z tych propozycji skorzystamy, to później będziemy z siebie jeszcze bardziej zadowoleni.

Wspaniale będzie jeszcze poznawać taką technologię, mimo że czasami wydaje się być skomplikowana. Warto, gdy ją rozumiemy coraz bardziej. To sprawia, że znacznie łatwiej dostrzegamy jej korzyści, a zarazem myślimy o tym, jak taką wiedzę my możemy wykorzystać. Jeśli jeszcze przychodzi nam tłumaczyć innym, jak dana rzecz działa, to nie mamy już z tym najmniejszego problemu. Okazuje się to bardzo podobne, jak obsługa nowoczesnego smartfona. Zapewne za każdym razem okazuje się na początku dość trudna, ale później radzimy sobie z wszystkimi ustawieniami telefonu.

Jak będziemy pracować w XXII wieku?

jak będziemy pracować w XXII wieku

Taki rozwój w robotyce może zastanawiać nas czy za pewien czas nie będzie potrzebnych w ogóle fizycznych i umysłowych pracowników. Wszędzie będą mogły nas zastąpić roboty. Natomiast warto zaznaczyć, że nigdy do tego nie dojdzie. Zawsze pojawią się zajęcia, praca, która zostanie skierowana tylko dla ludzi. Dlatego nie powinniśmy z obawą patrzeć w przyszłość, lecz bardziej z przymrożeniem oka i cieszyć się z pojawiających się nowości.

Jeśli tak czynimy, to później łatwiej jest nam zaakceptować pewne zmiany, które wyłaniają się na rynku pracy. My chętnie decydujemy się na ich zastosowanie. Na przykład widzimy, jak pojawia się dla nas nowe miejsce pracy. Musimy czasami przejść pewne szkolenie, ukończyć studia. Ale nie wzbraniamy się przed tym, lecz chętnie poddajemy takim działaniom. Dokładnie rozumiemy, że tylko taka droga pozwoli nam utrzymać stabilniejszą pozycję na rynku gospodarczym.

Jak samodzielnie zarabiać?

jak samodzielnie zarabiać - własny biznes

Również kwestia pozyskiwania dodatkowych dochodów powinna zainteresować każdego z nas. Dzięki temu nigdy nie jesteśmy uzależnieni od 1 pracodawcy. Posiadamy może i własny biznes, który staramy się na przeróżne sposoby rozwijać. A czynimy tak, aby móc później wysilać się w znacznie lepszym zakresie.

Pomysłów na własny biznes jest naprawdę wiele. Możemy pomyśleć o pewnej pracy twórczej, jak programowanie, pisarstwo, blogowanie czy lektorowanie. Dodatkowo możemy tworzyć własną działalność IT, agencję reklamową czy firmę seo. Propozycji jest naprawdę wiele, ale dobrze jest ocenić, co my chcielibyśmy robić. Dodatkowo warto sprawdzić czy na nasze produkty bądź usługi pojawi się zapotrzebowanie na rynku online. Wtedy później znacznie łatwiej jest nam określić, jaką drogą powinniśmy tutaj kroczyć. Nie będzie ona w żadnym stopniu prosta. Napotkamy pewne utrudnienia. Natomiast z wszystkimi będziemy mogli sobie poradzić. Tak ważne jest więc pozytywne nastawienie do nowej technologii.

Starajmy się również innych uczyć tego, aby nie ograniczali się przed pojawiającym się nowościami. Gdy nie będziemy ich znali, to możliwe, że nie zrozumiemy nowego rynku pracy i po pewnym czasie z niego wypadniemy. Starajmy się być pod tym względem dobrze przygotowani.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij