Programy afiliacyjne dla blogerów i influencerów

0
Programy afiliacyjne dla blogerów i influencerów

Dzięki programom afiliacyjnym prowadzenie własnej strony internetowej, bloga czy profilu w social media stało się zajęciem potencjalnie korzystniejszym finansowo. Bycie influenserem może bowiem wiązać się nie tylko z indywidualnymi kontraktami reklamowymi, ale również z zarabianiem poprzez zautomatyzowane procesy. Dowiedz się, dlaczego warto i w jaki sposób wykorzystywać programy afiliacyjne w działalności internetowej.

Jak zmienia się rynek

Umieszczanie na stronach internetowych czy blogach bannerów reklamowych, pop-upów i innych form promocyjnych ma już długą tradycję. Nic dziwnego – twórcy stron WWW chcą zarabiać, korzystając z zainteresowania użytkowników. Jednak samodzielne poszukiwanie firm do współpracy, których materiały mogą pokrywać się z tematyką strony, jest żmudne, wymagające. W kontekście nawału pracy nad promocją własnej działalności zazwyczaj nie mamy czasu na rozglądanie się za firmami, które byłyby skore do opłacenia bannerów czy pop-upów.

Z drugiej strony reklamodawcy oczekują konkretów. Skoro sprzedają produkty, spoglądają na liczby. Wiedzą też, że do grupy docelowej bardzo łatwo dotrzeć poprzez wiarygodnych ambasadorów. Dziś to właśnie blogerzy i influencerzy definiują trendy, dzieląc się wieloma praktycznymi wskazówkami i trafnymi spostrzeżeniami. Często stanowią autorytety w danej dziedzinie. Ich strony internetowe i profile w social media są więc idealną platformą do bezpośredniego promowania konkretnych produktów. Jedno kliknięcie w trakcie lektury bloga może przenieść użytkownika do strony z opcją zakupu.

Marketing afiliacyjny jest idealną formą docierania do klientów, a jednocześnie osiągania korzyści przez każdą z zainteresowanych stron. Wystarczy, że popularny internauta używa wygenerowanego linku, z którego korzystają jego odbiorcy. Każdy zakup tą drogą oznacza realny zysk finansowy dla tego, kto poleca. Cały proces jest wygodny, transparentny i zautomatyzowany. Influencer, bloger skupia się na dostarczaniu ciekawych i wartościowych treści, a przy okazji zarabia, polecając produkty. Reklamodawcy też nie tracą czasu, ponieważ współpraca przebiega w ramach profesjonalnego, zautomatyzowanego systemu. Warto wspomnieć także o dynamice, z jaką przeobraża się rynek, bo porzucanie komputerów na rzecz urządzeń mobilnych wymusza odmienne podejście do kreowania i udostępniania treści, także w ramach skutecznych kampanii afiliacyjnych.

Korzyści z systemu PublBox

Rozpoczęcie przygody z systemem afiliacyjnym PublBox jest dziecinnie proste. Założenie konta trwa dosłownie kilka chwil. Po otrzymaniu unikalnego linku wystarczy go udostępnić – w mediach społecznościowych czy na stronie, zgodnie z planem na dotarcie do grupy docelowej.

Prowizja wynosi 30 % wszystkich płatności dokonanych za pomocą komputerowej wersji PublBox przez klientów polecających. Próg wypłat prowizji wynosi $50. Prowizje za poprzedni miesiąc są wypłacane za pośrednictwem PayPal w ciągu 10 dni roboczych od bieżącego miesiąca.

Za jednego klienta otrzymujesz w trakcie całego okresu korzystania z usługi przez klienta. Wypłacane są także bonusy afiliacyjne, więc opłaca się poszerzać grono klientów danego sklepu. Wypłatę otrzymuje się wygodnie, online, za pośrednictwem PayPal, na przejrzystych, prostych zasadach.

Sprzedaż produktów z korzyścią dla influencerów i blogerów

Możliwości PublBox znacznie wykraczają poza funkcję platformy afiliacyjnej. Dzięki temu narzędziu, prowadząc zaawansowane kampanie w mediach społecznościowych, planujesz wszystkie posty w jednym miejscu. Rozbudowany, a jednocześnie intuicyjny i zautomatyzowany harmonogram nie pozwala zapomnieć o żadnej publikacji i usprawnia prowadzenie regularnej, efektywnej komunikacji z grupą docelową. Poprzez kalendarz możesz nawet z tygodniowym wyprzedzeniem zaplanować wszystkie posty na prowadzonych kontach w mediach społecznościowych.

Sięgając po PublBox, korzystasz z gotowych do edycji i personalizacji szablonów postów, także w języku polskim. Projektowanie atrakcyjnych grafik jest z pomocą narzędzia banalnie proste – visual content tworzysz nawet na telefonie, od razu udostępniając treść lub planując jej publikację na kilka dni później. Bez problemu korzystasz z kanałów RSS, śledzisz statystyki i generowane wyniki wyświetleń konkretnych postów. Wiesz, co się sprawdza, a co wymaga jeszcze poprawki, żeby odbiorcy spędzali więcej czasu na Twojej stronie i byli bardziej aktywni. Wreszcie w ramach dostępu do systemu PublBox masz prawo do korzystania z ponad 60 lekcji w ramach e-learningu na temat marketingu w mediach społecznościowych.

W ramach platformy PublBox zarejestrowało się już pięćdziesiąt tysięcy użytkowników. Zauważ, jak wszystko spina się klamrą – nie dość, że zarabiasz na linkach afiliacyjnych, to jeszcze uczysz się i usprawniasz swoją działalność w mediach społecznościowych. Im efektywniej zarządzasz kontami czy blogiem, tym więcej jesteś w stanie zarobić.
Już dziś dołącz do grona zadowolonych użytkowników PublBox. Masz pasję? Lubisz komunikować się z osobami, które mają podobne zainteresowania? Zarabiaj na swoim sukcesie w przestrzeni internetowej, nie tracąc czasu i otrzymując przelewy za każdy produkt kupiony poprzez automatycznie wygenerowany link!

Programy afiliacyjne dla blogerów i influencerów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here