Pomoc drogowa – tego potrzebuje każdy kierowca

Pomoc drogowa jest tym, czego potrzebuje właściwie zarówno kierowca, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę za kierownicą, jak i doświadczony wyjadacz, który przejechał już w życiu wiele kilometrów.

Pomoc drogowa – kiedy potrzebna jest pomoc? Kilka słów o tym, jak zachować się podczas awarii na drodze?

Poruszanie się autem po drodze ma to do siebie, że należy liczyć się z ryzykiem wystąpienia niespodziewanej awarii. Część z tych usterek może być nieznacząca i możliwa do naprawy w ciągu pół godziny, inne z kolei są na tyle poważne, że ich rozwiązanie wymaga wsparcia profesjonalistów dysponujących odpowiednim wyposażeniem oraz doświadczeniem. Na szczęście, w tym drugim przypadku kierowcy mogą skorzystać z usługi pomocy drogowej (pomoc drogowa jest wykonywana na terenie Polski przez liczne firmy, jak na przykład Pomoc Drogowa Usługi Transportowe AERA Ewa Misior).

Pomoc drogowa to wybawienie w kryzysowej sytuacji na drodze

Pomoc drogowa to wybawienie w kryzysowej sytuacji na drodze.

Jakie są najczęściej spotykane problematyczne sytuacje, które dotykają kierowców na drodze? Poniżej przedstawiono tylko niektóre z nich:

 • pęknięta opona,
 • zatrzaśnięte kluczyki samochodzie,
 • brak paliwa (wbrew pozorom, jest to bardzo poważny problem, zwłaszcza w sytuacji, w której najbliższa stacja benzynowa znajduje się wiele kilometrów od unieruchomionego pojazdu),

oraz wiele innych pechowych zdarzeń, które mogą być związane choćby z mechaniką pojazdu. Choć zdarzenia te wydają się błahe, rozwiązanie ich może sprawić wiele trudności. Taki stan rzeczy wynika między innymi stąd, iż nie wszyscy kierowcy mają odpowiednie umiejętności z zakresu naprawy pojazdu. Ponadto, awaryjny postój pojazdu, na przykład na ruchliwej drodze ekspresowej, może być stresującym wydarzeniem dla początkującego kierowcy. Jak należy się zachować w tego typu sytuacjach? Wbrew pozorom, rozwiązanie opisywanego problemu jest bardzo proste – wystarczy skorzystać z profesjonalnej usługi, jaką jest pomoc drogowa.

Pomoc drogowa obejmuje takie czynności wykonywane przez profesjonalne firmy, których celem jest umożliwienie kierowcy kontynuacji trasy przerwanej najczęściej w wyniku drobnej awarii. Jeśli usterka okaże się być łatwa w naprawie, cały proces zostanie najprawdopodobniej wykonany na miejscu. Jeśli jednak pracownicy zajmujący się wykonaniem pomocy drogowej uznają, że uszkodzenie jest poważne i uniemożliwia bezpieczne prowadzenie pojazdu – samochód zostanie odholowany, a kierowca korzystający z pomocy drogowej otrzyma np. auto zastępcze.

Awaria auta na drodze – co jeszcze należy wiedzieć?

Przed wezwaniem pomocy drogowej należy włączyć światła awaryjne oraz umieścić trójkąt odblaskowy

Przed wezwaniem pomocy drogowej należy włączyć światła awaryjne oraz umieścić trójkąt odblaskowy.

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna awaryjnego postoju na drodze, kierowca uszkodzonego samochodu powinien przeprowadzić takie czynności, jak:

 • uruchomienie świateł awaryjnych (a w przypadku ich braku – świateł pozycyjnych),
 • umieszczenie trójkąta odblaskowego (odległość, w jakiej należy umieścić trójkąt za samochodem, różni się w zależności od rodzaju drogi, na której doszło do zdarzenia).

Działania te są niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na drodze.

Profesjonalna pomoc drogowa – wybór właściwej firmy

W obecnych czasach można zauważyć, że powstaje coraz więcej firm zajmujących się świadczeniem profesjonalnych usług w zakresie pomocy drogowej. Czy oznacza to, że nasz wybór konkretnego usługodawcy nie powinien być przemyślany? Oczywiście, odpowiedź na to pytanie jest negatywna. Wybór firmy wykonującej pomoc drogową powinien być poprzedzony np. researchem informacji na temat danego przedsiębiorstwa, które znajdują się w internecie, lub zasięgnięciem opinii u znajomych kierowców, którzy już korzystali z usług danego podmiotu. Takie rozwiązanie nie daje nam wprawdzie stuprocentowej gwarancji na dokonanie satysfakcjonującego, lecz daje duże szanse na to, że podczas kryzysowej sytuacji na drodze zostanie nam udzielona profesjonalna pomoc doświadczonych specjalistów.

Jedną z firm, która świadczy wysokiej jakości usługi w zakresie specjalistycznej pomocy drogowej, jest Pomoc Drogowa Usługi Transportowe AERA Ewa Misior. Przedsiębiorstwo to działa od 1990 roku – dzięki tak długiej aktywności w tym segmencie rynku pracownicy firmy zdobyli ogromne doświadczenie, mając do czynienia zarówno z problemami łatwymi do rozwiązania, jak i trudnymi, niecodziennymi sytuacjami. Innym atutem firmy jest nowoczesny tabor pojazdów wykorzystywanych w ramach pomocy drogowej.

Asortyment usług świadczonych przez Pomoc Drogowa Usługi Transportowe AERA Ewa Misior obejmuje takie usługi przydatne dla kierowców, jak między innymi:

 • transport pojazdów lawetą w kraju i zagranicą (zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych oraz autobusów),
 • zmiana uszkodzonego koła,
 • dostarczenie paliwa,
 • awaryjne otwieranie aut,

Aby poznać szczegółowe warunki współpracy z firmą Pomoc Drogowa Usługi Transportowe AERA Ewa Misior, można skontaktować się:

 • telefonicznie (pod numerem telefonu: +48 889 110 304),
 • osobiście w siedzibie firmy, która znajduje się przy ul. Niepodległości 131a w Wałbrzychu,
 • mailowo (adres mailowy: aerapomocdrogowa@wp.pl).
Wybór firmy świadczącej pomoc drogową powinien być przemyślany - tylko w takiej sytuacji możemy uzyskać niezbędną pomoc ze strony profesjonalistów, którzy podchodzą indywidualnie do każdego kierowcy

Wybór firmy świadczącej pomoc drogową powinien być przemyślany – tylko w takiej sytuacji możemy uzyskać niezbędną pomoc ze strony profesjonalistów, którzy podchodzą indywidualnie do każdego kierowcy.

Podsumowanie – dlaczego pomoc drogowa jest niezbędna?

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie: co sprawia, że to właśnie pomoc drogowa jest bardziej dogodnym rozwiązaniem niż np. wsparcie, jakiego mogą udzielić nam znajomi? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista: przyjaciele nie zawsze są w stanie udzielić pomocy, ponieważ mogą być zajęci własnymi obowiązkami. Poza tym, mogą oni nie dysponować odpowiednim sprzętem pozwalającym na holowanie pojazdu (nie wspominając już o tym, że samo holowanie wymaga nie lada umiejętności w zakresie prowadzenia pojazdu). To nie jedyny argument przemawiający za profesjonalną usługą pomocy drogowej, która obejmuje także takie różne usługi, jak naprawy pojazdów czy samochód zastępczy.

Jak zatem można zminimalizować ryzyko problemów wynikających z awarii samochodu na drodze? Cenne wsparcie specjalistów, które oferuje: Pomoc Drogowa Usługi Transportowe AERA Ewa Misior, jest świetnym wyborem, jeśli chcemy szybko kontynuować przerwaną trasę i dotrzeć na czas do ustalonego wcześniej miejsca docelowego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij