Jak ułatwić sobie prowadzenie rodzinnego biznesu?

Prowadzenie rodzinnego biznesu to niełatwy kawałek chleba trzeba bowiem pogodzić interesy wszystkich stron partycypujących w zyskach, a ponadto dbać by jej działanie było płynne, stąd konieczne jest korzystanie z usług it. Samodzielne wdrażanie oprogramowania niesie ze sobą ryzyko popełnienia błędów. Nawet jeśli odrobinę znamy temat, to zawsze lepiej poznać to jak przygotowanie informatyczne firmy widzą profesjonaliści w branży. Jak zatem ułatwić sobie prowadzenie rodzinnego biznesu?

Outsorcing it jest kluczem do sukcesu 

Jeśli firma działa już od jakiegoś czasu, jednak nie jest się zadowolonym z dotychczasowych wyników czy szybkości kontaktu z klientami, ze względu na przepełnione firmowe skrzynki e-mail, warto zasięgnąć opinii firmy, która oferuje szerokie usługi informatyczne, w tym outsourcing it. Dzięki niemu zmienimy istniejące oprogramowanie i zoptymalizujemy je pod kątem aktualnych i przyszłych potrzeb.

Usługi it, w ramach outsourcingu to bowiem planowanie długofalowe, dzięki któremu np. zwiększa się przestrzeń dyskową lub przenosi stronę firmy na mniej obciążony serwer, dzięki czemu nawet jeśli strona nie generuje obecnie dużego ruchu, to przy jego gwałtownym wzroście nie przestanie działać z dnia na dzień. 

Uczciwy podział obowiązku w oparciu o zintegrowane oprogramowanie

Każdy w rodzinnej firmie odpowiedzialny jest za inny obszar działalności i mimo że firma jest rodzinna bywają problemy w komunikacji między poszczególnymi działami.

Aby księgowość mogła dobrze współpracować z działem sprzedaży, a ten z działem marketingu i zamówień lub produkcji, konieczne jest utworzenie w ramach oprogramowania oddzielnych modułów, które nie będą miały możliwości modyfikacji danych, jednak będą miały w nie wgląd, przez co praca będzie przebiegać sprawnie bez konieczności wysyłania za każdym razem zapytań do poszczególnych działów.

Zintegrowane oprogramowanie jest priorytetem firmy świadczącej usługi informatyczne, gdyż jednolita baza danych również jej ułatwia pracę w razie jakichkolwiek awarii. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu w rodzinnej firmie jest uczciwy podział obowiązków i każdy zajmuje się tylko zadaniami w swoim obszarze, za który odpowiada. 

Stała współpraca z zewnętrznym działem it 

Usługi it świadczone przez firmę zewnętrzną są gwarantem stania na straży prawidłowego funkcjonowania zarówno strony internetowej, jak i firmowego oprogramowania. Usługi informatyczne zakładają również stworzenie dodatkowej kopii zapasowej danych, zarówno w chmurze, jak i na zewnętrznym dysku.

Dzięki temu firma w razie ataku hakerskiego chroniona jest przed utratą ważnych informacji, kluczowych dla funkcjonowania firmy. Usługi informatyczne zakładają również prace konserwacyjne na stronie internetowej, dzięki którym będzie ona szybciej się ładować, a tym samym współczynnik porzuceń będzie znacznie mniejszy w raporcie Google Analytics, co korzystnie wpłynie również na pozycjonowanie firmowej strony. Usługi it mogą również dotyczyć przeniesienia strony na inny, mniej obciążony serwer.   

Stwórz Konstytucję Firmy Rodzinnej 

Konstytucja Firmy Rodzinnej to dokument, który zawiera wytyczne dla przyszłych pokoleń dotyczące misji i zadań, jakie stawiane są przed firmą.

Wszystkie najważniejsze kwestie mogą znaleźć się w statucie, zaakceptowane przez zarząd dzięki czemu niektóre zapisy zyskują moc prawną. Taka konstytucja, albo jej najważniejsze założenia mogą się znaleźć również na stronie internetowej firmy w zakładce „ O nas”.

Pieczę nad prawidłowym wyświetlaniem treści na stronie pełnić będzie firma świadcząca usługi it. Taki dokument może zawierać również wytyczne, co do pojawiających się spornych kwestii, dzięki temu łatwiej będzie je rozwiązać, w oparciu o wcześniej zaakceptowane przez wszystkie strony zapisy Konstytucji Firmy Rodzinnej. 

Dobry outsourcing it, a także optymalizacja strony internetowej firmy ułatwi prowadzenie rodzinnego biznesu. Uporządkowana baza danych sprawia, że praca może postępować szybciej, a raporty finansowe, sprawozdania i analizy są bardziej rzetelne.

W takim przypadku można uniknąć konfliktów rodzinnych, a tym samym nie przenosić problemów natury zawodowej na niwę prywatną. Kluczowa jest zatem współpraca z zewnętrzną firmą it, która świadczy kompleksowe usługi informatyczne dla biznesu.               

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij