Ekspres do biura ze spieniaczem – czy warto

Ekspres do biura ze spieniaczem – czy warto?

Ekspres do kawy powinien mieć wiele funkcjonalnych cech. Ważne jest, aby posiadał określone funkcje, dzięki którym przyrządzenie ulubionej kawy będzie znacznie prostsze. W poniższym artykule przedstawimy zalety oraz rodzaje ekspresów do kawy ze spieniaczem, które swoje zastosowanie może sprawdzić się w domu oraz biurze.

Funkcje spieniania

Ekspres do kawy ze spieniaczem to ważna funkcja w tego typu urządzeniach. W szczególności, jeśli jesteśmy miłośnikami wszystkich mlecznych wariantów na bazie espresso. Niektóre z ekspresów ma specjalny system spieniania mleka, gdzie właściwie bez naszej ingerencji przygotuje napój. Zazwyczaj działa poprzez ustawienie odpowiednich parametrów. Regulacja stopnia spieniania to cenna funkcja, która zagwarantuje nam wystarczającą ilość mleka do danego rodzaju kawy. Poziom pianki mlecznej jest inny w przypadku cappuccino, czy latte. Niekiedy również urządzenie ma osobną karafkę na mleko. Dzięki temu dozownik możemy odłączyć, a następnie wstawić do lodówki. Pozwoli to zachować zdecydowanie dłużej świeżość mleka. Wpłynie to na jakość mlecznej pianki w naszej kawie. W ekspresach mamy do czynienia także z dyszą spieniającą. Jednak należy pamiętać, aby odpowiednio ją czyścić tak samo, jak pojemniki na mleko. To konieczny proces, jeśli zależy nam na wysokiej jakości kawy o najlepszych walorach smakowych. Funkcję spieniania wraz z elementami do tego przeznaczonymi najczęściej możemy spotkać w ekspresach automatycznych bądź niekiedy kolbowych. W przypadku wersji na kapsułki, to właśnie w niej mamy już zapakowany mleczny wariant kawy.

Odpowiedni ekspres do biura

Gdy zależy nam na funkcji spieniania mleka wybierzmy urządzenie, które będzie już ją fabrycznie posiadał. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się ekspres ciśnieniowy automatyczny. Wyróżnia się nie tylko swoim nowoczesnym desginem, ale także pozostałą ilością przydatnych funkcji. Niekiedy posiada już wbudowany system spieniania mleka bądź specjalną dyszę spieniającą. Ponadto wiele modeli ma wyświetlacz, który przedstawia nam wybrane komunikaty oraz ustawienia do wyboru. Ekran będzie szczególnie potrzebny, gdy ekspres znajduje się w warunkach biurowych. Pozwoli to na szybki dobór ustawień. Automatyczne urządzenie jest również bardziej wydajne, co pozwala niekiedy na przygotowanie jednoczenie, np. dwóch filiżanek kawy. Szybka obsługa, funkcjonalność oraz przyrządzenie ulubionego napoju właściwie dzięki jednemu przyciskowi. Dlatego polecamy ekspresy do biura Świat Ekspresów, gdzie szeroka gama produktów z pewnością pozwoli na indywidualny wybór odpowiedniego urządzenia przeznaczonego nie tylko do warunków biurowych, ale też i domowych.

źródło zdjęcia: pl.freepik.com

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij