dobry internet białystok

Dobry Internet, czyli jaki? Czym kierować się przy jego wyborze do domu, a czym przy wyborze do biura?

Wybór Internetu ma znaczenie. Ale jaki wybrać? Czym kierować się przy wyborze? Czy cena ma znaczenie? Wszystkie te pytania są ważne, a czy któreś jest ważniejsze? I tak i nie, wszak prędkość, ale i rodzaj należy dobrać pod kątem przeznaczenia, a więc czy z Internetu chcecie korzystać w domu czy raczej w biurze.

Wybór ma znaczenie, czyli znajdź dobrą firmę

Wybór Internetu jest trudny i skomplikowany, bo trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, a i tak można się nadziać, czyli zwyczajnie popełnić błąd i potem żałować podpisanej umowy. Stąd nim dojdziemy do przedstawienia Wam ważnych parametrów technicznych, powinniście wiedzieć, że to czy Internet jest dobry w dużej mierze zależy od tego, kto jest Waszym dostawcą, bo firma firmie nierówna. Warto więc przed podpisaniem umowy poczytać forum, ale i zapytać bliskich znajomych. Dodatkowo pamiętajcie, że dobry dostawca to taki, który także będzie możliwie jak najszybciej chciał rozwiązać ewentualną usterkę czy sytuację, gdy router się zepsuje. Ale jak to zwykle bywa jest wielu dostawców, którzy chętni do napraw nie są, a przy tym winą obarczają klientów, dlatego tak duże znaczenie ma znalezienie firmy, która podchodzi w pełni profesjonalnie do swoich klientów. Jeżeli szukacie dobrego Internetu w Białymstoku, to oczywiście wybierzcie firmę Koba.

Cena ma znaczenie

Tanio, drogo, średnio tanio czy średnio drogo – cóż ile powinien kosztować dobry Internet? Z tym bywa różnie, ale na pewno cena nie może być za wysoka, bo przecież Internet jest obecnie tani. To nie lata 90-te, kiedy korzystało się z niego przez 5 minut jeszcze będąc w szkole, a sieć uważało się za coś trudnego do zrozumienia. W XXI wieku możemy skorzystać z naprawdę dobrych ofert i to za małe pieniądze. Zatem trzeba porównać kilka ofert, natomiast nie należy podejmować i podpisywać umowy pod wpływem impulsu. Wybierzcie kilku dostawców w Waszym mieście i sprawdźcie jak wyglądają ceny za podobną prędkość.

Internet dla wymagających, czyli Internet do domu dobry internet białystok

Pozornie wydaje się, że Internet do domu może mieć mniejszą prędkość, bo przecież korzystamy z niego w domu. Ale nie jest to do końca prawda, bo przecież w domu można pracować, a gdy dzieci aspirują do zostania youtuberami, to prędkość musi być odpowiednia. Nie zawsze Internet mobilny jest wystarczający, ale oczywiście jeżeli w domu tylko przeglądacie pocztę czy czytacie wiadomości to szybkość nie musi być też bardzo duża. Szacuje się, że prędkość wynosząca około 10 Mb/s. jest wystarczająca i pozwala na swobodne i wygodne korzystanie z sieci bez zacinania się. Ale jeżeli z Internetu korzysta więcej osób to jednak lepiej postawić na szybsze łącze, tym bardziej że jeżeli jesteś graczem sieciowym, bądź ktoś z Twoich bliskich jest, wtedy lepiej postawić na prędkość wynoszącą 50 Mb/s, a nawet jeszcze większą, bo 100 Mb/s. Ale warto też zwrócić uwagę na cenę, bo nie musicie wcale kupować najdroższej usługi, jeżeli jest znaczenie droższa od tej średniej.

Internet do biura – wybór nie musi być trudny

Pracujesz w biurze, często kontaktujesz się z klientami, robisz opracowania, ale i ściągasz pliki? Oznacza to, że potrzebujesz niezawodnego Internetu, czyli takiego, który się nie zacina. Internet musi nadążać za Twoją pracą i nie może przeszkadzać, zatem lepiej zainwestować w dobry, niż potem żałować i narzekać na ciągłe buforowanie. Warto więc zdecydować się na łącze symetryczne, bo tylko takie ma równą prędkość pobierania, ale też wysyłania danych. Nawet w przypadku dużej ilości pobierania i wysłania jednocześnie, zupełnie nie odczujecie spadku prędkości. Jeżeli zaś chodzi o samą prędkość, to w dobrze zorganizowanym, nowoczesnym biurze bardzo dobrze sprawdzi się łącze o prędkości 100 Mb/s. A jeżeli oczekujecie jeszcze więcej, to polecamy Wam nawet 1 Gb/s. Przy wyborze powinniście jeszcze zwrócić uwagę na SLA, czyli gwarantowane parametry usługi, a także to, jak wygląda wsparcie techniczne. Nie zapomnijcie też o zabezpieczeniach.

Jeżeli szukacie odpowiedniego Internetu czy to do domu, czy to biura pamiętajcie, że musicie wziąć pod uwagę zapotrzebowanie, a więc zastanówcie się, do czego będzie Wam służył, ale znajdźcie też dobrego i wiarygodnego dostawcę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij