Dlaczego nowoczesne oprogramowanie edukacyjne jest aż tak ważne?

Cyfryzacja codziennej pracy już dawno przestała kojarzyć się nam wyłącznie z sektorami nowoczesnych technologii. Z narzędzi do organizacji procesów wewnętrznych z powodzeniem korzystają zarówno międzynarodowe korporacje, jak i lokalne placówki administracyjne. Jakie korzyści przynosi oprogramowanie edukacyjne dla jednostek oświatowych w trudnych czasach globalnej epidemii?

Oprogramowanie edukacyjne pomaga zachować ciągłość nauczania

Do czasów nadejścia pandemii COVID-19 nauka w modelu zdalnym była stosowana sporadycznie. Ogłoszone przez władze obostrzenia, mające na celu ograniczenie transmisji koronawirusa wśród najmłodszych, postawiły polską oświatę przed nie lada wyzwaniem – zarówno organizacyjnym, jak i merytorycznym. W jaki sposób przenieść lekcje do sieci w sposób wygodny i bezpieczny? Czy można dostosować podstawę programową do realiów prowadzenia zajęć drogą cyfrową?

Konieczność nagłego wdrożenia nauki z domowego zacisza pokazała, że wiele szkół nie posiada odpowiednich procedur, aby płynnie przejść na model zdalny, umożliwiając przy tym stały kontakt pomiędzy nauczycielem i uczniem. Priorytetowe znaczenie tej kwestii pokazują badania, przeprowadzone przez Fundację Centrum Cyfrowe – aż 48% biorących udział w ankiecie nauczycieli w szkołach podstawowych, liceów oraz techników stwierdziło, że w prowadzonej edukacji zdalnej nie bierze udziału przynajmniej jedna uczennica bądź uczeń.

Przyczyną tego problemu może być zarówno wykluczenie cyfrowe, jak i problemy natury rodzinnej. Niemożność dotarcia do wszystkich uczniów to tylko jeden z problemów, wywołanych przez niesprawną organizację nauczania. Nieprzystosowanie szkół do pracy z uczniami w ramach edukacji zdalnej przełożyło się na problemy natury psychicznej. Nauczyciele zauważyli również pogłębiające się nierówności w nauce pomiędzy uczniami.

Jak oprogramowanie edukacyjne może wesprzeć uczniów i nauczycieli?

Aby zminimalizować negatywne skutki powyższych czynników, warto postawić na nowoczesne oprogramowanie edukacyjne, wspierające proces cyfryzacji szkoły czy uczelni. Jednym z systemów, który doskonale sprawdza się zarówno podczas nauki stacjonarnej, jak i zdalnej, jest system Documaster Campus. System ten posiada rozbudowane zasoby materiałów wideo oraz e-lekcji, które są zintegrowane ze stosowanym powszechnie w placówkach oświatowych oprogramowaniem, takim jak Microsoft Office, One Drive czy Skype.

 

Edukacja zdalna

Documaster Campus – oprogramowanie edukacyjne firmy Euroimpex

Documaster Campus to członek rodziny programów z serii Documaster, opracowany przez firmę Euroimpex. System ten jest dostosowany do potrzeb zarówno uczniów, jak i nauczycieli czy rodziców. Funkcjonalności systemu zostały opracowane w oparciu o sugestie teoretyków oraz praktyków, którzy od wielu lat działają w sektorze oświatowym. Program marki Euroimpex ułatwia organizację ciekawych i angażujących zajęć, które budzą zainteresowanie i nie pozwalają na nudę.

Oprogramowanie edukacyjne nie byłoby kompletne bez materiałów dydaktycznych w formie online – to wygodna i ekologiczna metoda dystrybucji materiałów, stanowiąca ciekawą alternatywę względem setek wydruków. Odkryj zalety systemu Documaster Campus i staw czoła wyzwaniom, związanym z procesem nauki zdalnej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij